Куди звернутися по допомогу

Центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді вул. Леваневського, 26; тел. 78-73-08
Відділення медико-соціальної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді»м. Суми, вул. Д.Коротченка, 3; тел. 32-72-00
Сумський обласний центр профілактики ВІЛ та СНІДу тел. 65-38-83; 65-18-41
Благодійна організація «Психологічна допомога»тел. 65-07-29
Психологічна служба школи вул.Центральна, 70 тел.699-087

КІЛЬКА СПОСОБІВ ПОДОЛАННЯ СТРЕСУ ТА ТРИВОЖНОСТІ

ПОВТОРЕННЯ ПРОСТИХ ТВЕРДЖЕНЬ ДОЗВОЛЯЄ ПОДОЛАТИ ЕМОЦІЙНЕ НАПРУЖЕННЯ.

ОСЬ НАПРИКЛАД:

"ЗАРАЗ Я ПОЧУВАЮСЯ КРАЩЕ"; "Я МОЖУ ПОВНІСТЮ РОЗСЛАБИТИСЯ, А ПОТІМ ШВИДКО ЗІБРАТИСЯ"; "Я МОЖУ КЕРУВАТИ СВОЇМИ ВНУТРІШНІМИ ПОЧУТТЯМИ"; "Я ПОДОЛАЮ НАПРУГУ БУДЬ-КОЛИ, ЯКЩО ЗАБАЖАЮ"; "ЖИТТЯ ШВИДКОПЛИННЕ, ЩОБ ВИТРАЧАТИ ЙОГО НА ХВИЛЮВАННЯ".

"ПРИДУМАЙТЕ СВОЇ ОСОБИСТІ ТВЕРДЖЕННЯ. ВОНИ ПОВИННІ БУТИ КОРОТЕНЬКИМИ ПОЗИТИВНИМИ. ДУЖЕ ВАЖЛИВИМ Є ПОВТОРЕННЯ. ПОВТОРЮЙТЕ ЇХ ЩОДНЯ ПО КІЛЬКА РАЗІВ. СПРОБУЙТЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ РІЗНІ ТВЕРДЖЕННЯ, ЗУПИНІТЬСЯ НА ТИХ, ЯКІ ВАМ НАЙБІЛЬШЕ ДОПОМАГАЮТЬ.

ДРУГИЙ СПОСІБ: "ВАШІ ПОЗИТИВНІ ЯКОСТІ"

СКЛАДІТЬ ПЕРЕЛІК ВАШИХ БЕЗПЕРЕЧНО ПОЗИТИВНИХ ЯКОСТЕЙ. НАПРИКЛАД: "Я ДОБРИЙ ТОВАРИШ"; "Я ДОСЯГ ПЕВНИХ УСПІХІВ У РОБОТІ"; "Я ДОПОМАГАЮ ОТОЧУЮЧИМ"; "Я ВИЗНАЮ СВОЇ ПОМИЛКИ"; "Я ДОСИТЬ ПРИВАБЛИВА ЛЮДИНА"; "Я ТАЛАНОВИТА ЛЮДИНА"; "Я НАМАГАЮСЬ ЖИТИ В МОРАЛЬНІЙ ЧИСТОТІ Й БУТИ ДОБРИМ ДО ЛЮДЕЙ"; "Я СТАВ КРАЩЕ РОЗУМІТИ СЕБЕ".

НАПИШІТЬ ЦЕЙ ПЕРЕЛІК НА АРКУШІ ПАПЕРУ І ЗАВЖДИ БЕРІТЬ ЙОГО З СОБОЮ. КОЛИ ВИ ПОЧУВАЄТЕ СЕБЕ НЕВПЕВНЕНО, ВІДКРИЙТЕ АРКУШ ТА СКОНЦЕНТРУЙТЕ УВАГУ НА СВОЇХ СИЛЬНИХ ЯКОСТЯХ. ЩЕ КРАЩЕ ЯКЩО Є МОЖЛИВІСТЬ СКАЗАТИ СОБІ ЦЕ ВГОЛОС. ЦЕ ЗНАЧНО ПОСИЛИТЬ ВАШУ ВПЕВНЕНІСТЬ У СОБІ.

ТРЕТІЙ ЗАСІБ: "ПРИЙМАТИ САМОГО СЕБЕ"

ПРИЙМАТИ СЕБЕ – ЦЕ ПІДТРИМУВАТИ, ВИЯВЛЯТИ ТУРБОТУ ТА ВІДКРИТО ЦІНУВАТИ ТУ ЛЮДИНУ, ЯКОЮ ВИ Є. ТРЕБА ЗАВЖДИ ДАРУВАТИ ЛЮБОВ СОБІ, ЦЕ ОБОВ'ЯЗКОВО ПРИНЕСЕ ПОЗИТИВНІ НАСЛІДКИ.

ЗУПИНІТЬСЯ НА ХВИЛИНУ І ПОДУМАЙТЕ ПРО ТЕ, ЩО ВИ ПОВИННІ ПОДОБАТИСЯ І СОБІ ТЕЖ. СКАЖІТЬ УГОЛОС АБО ПОДУМАЙТЕ: "Я ТУРБУЮСЯ ПРО СЕБЕ, МОЄ ЩАСТЯ ДУЖЕ ВАЖЛИВЕ ДЛЯ МЕНЕ. Я ХОЧУ ПІДТРИМАТИ СЕБЕ ЗРОБИТИ ВСЕ ЯКНАЙКРАЩЕ. Я ХОЧУ ДЛЯ СЕБЕ ПО-СПРАВЖНЬОМУ ГАРНОГО ЖИТТЯ. Я ЗАВЖДИ МОЖУ СОБІ ДОПОМОГТИ".

ПОЧУТТЯ ОСОБИСТІСНОЇ ПІДТРИМКИ ПОСИЛИТЬСЯ, ЯКЩО ВИ ОБІЙМЕТЕ СЕБЕ АБО ПРОСТО СТИСНЕТЕ РУКИ, НІБИ ПІДТВЕРДЖУЮЧИ ЦИМ СЛОВА. І ЩЕ ОДИН МОМЕНТ, НА ЯКИЙ ХОТІЛОСЯ Б ЗВЕРНУТИ УВАГУ. ЧИ БАГАТО ЛЮДИНІ ПОТРІБНО ДЛЯ ЩАСТЯ? "Я НАРОДИВСЯ - І ЦЬОГО ДОСТАТНЬО",- ТАК ВВАЖАВ АЛЬБЕРТ ЕЙНШТЕЙН. АЛЕ БАГАТЬОМ З НАС ТРЕБА БІЛЬШЕ. ІНКОЛИ ТАК БАГАТО, ЩО ЩАСТЯ СТАЄ ПРИМАРНИМ. МИ СТАВИМОСЯ ДО СЕБЕ ТАК, ЯК СТАВЛЯТЬСЯ ДО НАС НАШІ БАТЬКИ. ЯКЩО ДИТИНА ВІДЧУВАЄ, ЩО ЛЮБОВ БАТЬКА І МАТЕРІ НЕ БЕЗКОРИСНА І ДАРУЄТЬСЯ ЯК НАГОРОДА ЗА ЗРАЗКОВУ ПОВЕДІНКУ ТА УСПІХИ У НАВЧАННІ, ТО З ЧАСОМ ВОНА І САМА СТАЄ СТОСОВНО СЕБЕ НА ПОЗИЦІЮ БАТЬКІВ ТОДІ "УСПІХ І ОПЛЕСКИ" СТАЮТЬ ЄДИНОЮ ОСНОВОЮ ДЛЯ САМОПОВАГИ І ЛЮБОВІ ДО СЕБЕ. І ЖИТТЯ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ НА ПОСТІЙНУ БОРОТЬБУ ЗА ТЕ, ЩОБ ЇЇ ДОСЯГНЕННЯ ВИЗНАЛО СУСПІЛЬСТВО. ПРОТЕ ПОВАГА І ЛЮБОВ, ПОТРІБНІ КОЖНОМУ, А НЕ ТІЛЬКИ ВІДМІННИКУ ТА СУПЕРЛЮДИНІ.

Є БАГАТО ЗАСОБІВ, ЯКІ ДАЮТЬ ЗМОГУ ДОСЯГТИ ВНУТРІШНЬОЇ РІВНОВАГИ, НЕ ВІДЧУВАТИ ДИСКОМФОРТУ, НЕ ПЕРЕЖИВАТИ СТРЕСОВИХ СИТУАЦІЙ, ТРЕБА ЛИШЕ ПОЧАТИ ПРАЦЮВАТИ НАД СОБОЮ.

Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?

Перед початком уроку:

• Готуйтеся!

• Ретельно вивчайте матеріал.

• Не бійтеся наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.

• Сприймайте це як можливість показати обширність своїх знань і отримати винагороду за виконану вами роботу.

• Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

• Відведіть собі час із запасом, особливо для справ, які треба виконати перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією і приходьте на урок незадовго до початку.

• Розслабтеся перед тестом, контрольною роботою, підсумковою атестацією.

• Не прагніть повторити весь матеріал в останню хвилину.

• Не приходьте на урок з порожнім шлунком.

• Візьміть цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію, не хвилюйтеся.

Під час уроку:

• Уважно прочитайте завдання.

• Розподіліть час на виконання завдання.

• Сядьте зручно.

• Якщо ви не знаєте відповіді, пропустіть це питання і приступайте до наступного.

• Не панікуйте, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів.

Коли не подобається моя зовнішність?

Стати сильнішим і красивим можна. Подивись уважно на себе і оточуючий світ. Кожного дня ти бачиш себе в дзеркалі. Щось тобі подобається в своєму відображенні, а щось хотілось би змінити. Багатьом підліткам може не подобатись їхнє обличчя, волосся, голос, фігура та ін. Досить рідко можна взагалі знайти людину, яка повністю задоволена своєю зовнішністю.

Тобі може бути незручно від своєї зовнішності, але, повір, оточуючі звертають на це набагато менше уваги, аніж ти думаєш. Зовнішність, проблема ваги, швидкий або повільний ріст - все це може стати серйозними випробуваннями в юнацькі роки. Але з часом більшість із цих проблем зникне. І багатьом доведеться змиритись з тим, що хтось може бути кращим. В твоїх силах вміти залишатися завжди самим собою і показати себе виграшно. Тому важливо в розумній мірі цікавитись своєю зовнішністю. Те що може не подобатись тобі, може подобатись іншим і викликати у них захоплення, а навіть і заздрість.

Нічого не заважає твоєму волоссю, обличчю, рукам і нігтям бути завжди чистими. Білі зуби, здорові, рожеві ясна зроблять твою посмішку більш привабливою. Правильне харчування і фізичні вправи допоможуть тобі слідкувати за вагою.Крім того завжди можна підібрати фасон одягу і стильну зачіску, які зможуть підкреслити переваги твоєї зовнішності і приховати недоліки. Додай зусилля й фантазію і твоя зовнішність зможе вигідно змінитися.

Не забувай про те, що кіно і телепередачі, красиві жінки і «накачані чоловіки» - все це реклама. Саме вони - виробники і рекламодавці, що отримують великі прибутки втискають нас в певні рамки «краси». їм вигідно, щоб ми купували дорогу кос­метику для тіла і сиділи на «модних» дієтах. Перед тим як вийти на подіум чи з'явитись на обкладинці журналу над фотомоделлю чи моделлю працює ціла група візажистів, стилістів і косметологів. Далеко не всі виглядають як супермоделі.

Пам'ятай! Нікому не дозволяй втиснути себе в чиїсь рамки. Будь по своєму красивим!Стань перед дзеркалом зараз і заглянь собі в очі. Чи симпатичні вони? Що ти в них побачив? Веселі смішинки, чи смуток, чи ще щось, що не можна передати словами? Згадай які очі у твоїх друзів, у однолітків? Чому одні очі тобі подобаються, вони тебе притягують, тобі хочеться познайомитись з цією людиною, а інші, навпаки, відштовхують. Буває й так, що хтось має красиве тіло, обличчя, а погляд - неприємний. Чи захочеться тобі з ним подружитись?

Крім того, подумай - більшість твоїх друзів мають прекрасні якості і ти навіть не думаєш про те, як вони виглядають. І ти також маєш чесноти, які здатні затьмарити будь-які фізичні недоліки - і реальні, і надумані.

Рекомендації старшокласникам щодо вибору професії

Знайти своє покликання – джерело щастя.
Обираючи професію:
  • Ознайомтесь з інформацією про світ професій, визначте сферу діяльності, яка вас цікавить.
  • Складіть уявлення про свої інтереси, здібності, нахили.
  • З'ясуйте, чи відповідає стан вашого здоров'я вимогам обраної професії.
  • Довідайтесь, де можна здобути професію відповідної кваліфікації.
  • Визначте кілька професій, які подобаються, до яких є потяг, існують принципові можливості успішного їх освоєння й працевлаштування.
  • Прислухайтеся до думки батьків, вчителів, друзів, та аналізуйте їх.
  • Визначте фізичні та психологічні якості, необхідні для кожної професії.
  • За бажанням можете звернутися до психолога з проханням визначити (дослідити) ваші інтереси, здібності, тип темпераменту, особливості пам»яті, уяви тощо.
  • Прислухайтеся до власних відчуттів та інтуїції.
  • Зробіть свій вибір.
  • Упевнено йдіть до мети.
*Основні помилки у виборі професії:
  • Поділ на «престижні» і «непрестижні».
  • Ототожнення навчального предмета з професією.
  • Перенесення ставлення до людини на професію.
  • Вибір під чиїмось впливом.
  • Неправильне уявлення про характер праці в певній трудовій діяльності.
  • Вибір під впливом певних обставин.
  • Думки про легке життя.

Професійних вам успіхів і досягнень!

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ОРГАНІЗАТОРА – ЛІДЕРА

image001

1. Отримавши доручення, перш за все виясни, в чому його суть: яка його мета, до якого часу воно повинно бути виконане.

2. Пам’ятай: одержане завдання ти повинен зрозуміло пояснити товаришам.

3. Добре підготуй себе до роботи.

4. Чітко усвідоми свої обов’язки і права як керівника, а також підлеглих тобі товаришів.

5. Якщо робота, яку ти організовуєш, потребує матеріальних затрат, виріши з дорослими, де взяти коштів. Склади список всіх необхідних матеріалів. Придбавши їх, за все витрачене відзвітуйся.

6. Добре знай товаришів, на що кожен здатний. Чим більше ти будеш знати про своїх товаришів по роботі, тим краще ти зможеш організувати на виконання спільної справи.

7. Перед тим, як приступити до роботи, склади план. Назви основні етапи роботи, послідовність їх виконання. Виділи головне, передбач утруднення і подумай як їх можна уникнути.

8. Познайом своїх товаришів з метою завдання, обговори з ними план. Уважно послухай всі пропозиції і зауваження, дай відповідь на запитання. Врахуй всі розумні поради, прийми колективне рішення. І – за роботу!

9. Із самого початку постав себе як керівник, організатор. Він є той, хто уважно, чуйно ставиться до підлеглих, але в той же час виявляє свою рішучість при виконанні спільної справи.

10. В організаторській роботі найважливіше правильно розставити людей і керувати ними в ході справи, зроби так, щоб кожен отримав конкретне завдання у відповідності зі своїми можливостями і задатками. Попроси кожного повторити те, що ти йому доручив, запитай як він збирається його виконувати, допоможи порадою. Точно вкажи строки виконання і порадь, що після виконання завдання необхідно відзвітуватися з а зроблене і за ті матеріали, які були використані. Якщо якесь завдання виконуватимуть декілька чоловік, признач старшого. Не берись за все сам, один ніколи не зробить того, що може зробити добре організований колектив. Твоє завдання – домогтися цієї організованості. Не сиди, склавши руки, коли інші працюють, якщо ти не зайнятий – включайся в роботу, допоможи тому, кому важко.

11. До товаришів стався справедливо, суди про них по роботі, а не по словах або твоїх особистих симпатіях. Будь тактовним, ввічливим. Але якщо хтось не розуміє твого звернення у вигляді прохання, розпорядися.

12. Якщо наказ не виконаний, перш за все виясни причини: можливо, це викликано хворобою або браком досвіду і умінь. Якщо поважних причин немає, то слід товариша переконати, пояснити йому важливість справи, показати, як працюють інші, сказати, що ти вимагаєш не для себе, а на спільне благо, що сьогодні ти керівник, а завтра, можливо, буде він. Якщо переконання не допомагають, звернись до сили колективу, використавши право осудження. Тільки використавши всі способи свого впливу і колективного, звернись за допомогою до старших. Разом з тим пам’ятай про схвалення і заохочення, його заслуговують кращі.

13. Не гарячкуй коли вирішуєш важливі питання. У такому стані легко допустити помилку. Але якщо це сталось, визнай її і виправ. Не зазнавайся. Не думай, що тільки ти можеш бути керівником. Не відривайся від тих, ким повинен керувати, будь товариським. Не вішай носа, коли важко.

14. Ніякої організації не може бути без обліку, перевірки виконання, контролю і звіту про зроблене.

15. На пам’ять надійся, але краще мати записну книжку, куди вноситимеш план, необхідні списки, розподіл доручень, помітки про контроль, облік.

/Files/images/078.jpg

/Files/images/6 правил розумних користувачів інтернету.jpg

/Files/images/prava_ditini.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 431

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.