/Files/images/l_ukranka/korisn-pdkazki (1).jpg

Корисні підказки: як правильно планувати час під час карантину

Карантин — річ, звичайно, несподівана. Але цей час дистанційного навчання можна використати не тільки для захисту здоров'я, а ще й для тренування навички планування справ.

Пропонуємо вам поради, що допоможуть вам плідно працювати протягом цього часу. А головне — встигнути відпочити!

· Перша порада: свій ранок починайте в звичний для вас час. Ніжитися в ліжку будемо, як зазвичай, у вихідні дні.

· Друга порада: покладіть перед собою чистий папір, це буде ваш лист-план. Запишіть у два рядки: першочергове (наприклад: зарядка — пів години, душ — 10 хвилин, сніданок — 10 хвилин, прочитати робочу пошту — 5 хвилин та інше) та другорядне (погуляти з собакою/кішкою — півгодини, увійти в соцмережі та поспілкуватись із друзями — 20 хвилин та інше). Починайте свій день З ВАЖЛИВОГО!

· Третя порада: на кожне робоче завдання виділяйте час для його виконання (20-30 хвилин) та для ОБОВ'ЯЗКОВОГО ВІДПОЧИНКУ (15-20 хвилин).

· Четверта порада: виконуючи завдання, уважно читайте умови та користуйтесь короткими записами головних слів/думок. Це вам допоможе зосередитися на важливому в завданні. Якщо щось стало незрозуміло, не зволікайте. Лист або дзвінок другу/викладачеві стане в нагоді. Приємне спілкування та корисна порада допоможуть вирішити будь-яке завдання.

· П'ята порада: відмітьте у вашому листі-плані виконані заплановані дії. Похваліть себе та приступайте до списку справ другої колонки, обов'язково відпочиваючи після виконаного завдання.

Корисні підказки. Імунітет

https://youtu.be/X_t2fGl-7qo


Корисні підказки. Сам удома

https://youtu.be/mDDzgKQ9e0U


Корисні підказки. Електрично-фантастично

https://youtu.be/mGAcslmgyOo

Корисні підказки. Стоп, застуда!

https://youtu.be/7RSmReYh0NI

Корисні підказки. Увага! Інтернет!

https://youtu.be/ypVAqanYe-g

Корисні підказки. Смачні та корисні

https://youtu.be/S2A-_VC4WWU


/Files/images/конкурс.png

ПОЛОЖЕННЯ про порядок проведення шкільного конкурсу творчих робіт для дітей та учнівської молоді «Моє село – окраса України», присвяченого 350-річчю заснування селища Степанівка Сумського району Сумської області

/Files/images/селфі.jpg

«Українська молодь читає»

Флешмоб « Book-LOVE».

Для участі в конкурсі учням потрібно зробити креативну селфі-фотографію з книгою та надіслати її класним керівникам.

Фінал конкурсу буде яскравим і пам’ятним: фотовиставка кращих селфі у шкільній бібліотеці та на сайті закладу освіти.

ПОРАДИ ШКіЛЬНОГО БіБЛіОТЕКАРЯ

ЯК ПРИЩЕПИТИ ДІТЯМ ЛЮБОВ ДО ЧИТАННЯ

П'ять дієвих способів захопити дітей читанням

Читання може бути для дітей справжньою розвагою, але коли воно подається як обов'язкове навантаження, то може стати нудним або навіть ненависним заняттям. Пропонуємо батькам п'ять способів прищепити дітям любов до читання.

1. Зробіть так, щоб діти могли читати все, що їм цікаво. Звісно, можливо, вам хочеться, щоб вони читали Шекспіра чи щось повчально-розвивальне, але погодьтеся, будь-яке читання краще, ніж повна його відсутність. Читайте разом інструкцію до мобільного телефону, енциклопедію про динозаврів або просто дитячий журнал з картинками! У будь-якому випадку, це набагато краще, ніж годинами просиджувати перед телевізором. Нехай діти читають книги,які їм цікаві, і вони природним чином будуть розширювати свій світогляд, що стосується жанрів і тем, попутно розвиваючи читацькі навички та ерудицію.

2. Нехай книги будуть у будинку всюди. Не тримайте книги винятково на книжкових полицях у шафі. Покладіть кілька книг на журнальний столик – зверху на пульт дистанційного керування телевізором. Нехай на поличці вашого кухонного куточка, за яким ви проводите сімейні трапези, стоїть 4–5 книг різної тематики. На столику біля дитячого ліжка теж не повинно бути порожньо. Поставте туди кілька цікавих книг для вечірнього читання, а також установіть якісну настільну лампу, при світлі якої дитина зможе читати після того, як ви вимкнете світло. Протягом дня, коли ви знаходитесь у полі зору дітей, ви могли б із захопленням перегорнути кілька дійсно цікавих книг, діставши їх із ваших книжкових полиць. Так ви підвищите шанс того, що дитина вибере собі якусь книгу й почне її з цікавістю читати.

3. Перетворіть читання на гру. Попросіть дитину прочитати книгу, а потім відповісти на запитання про прочитане. Якщо у вас кілька дітей приблизно одного віку, ви можете перетворити це заняття на веселий і цікавий конкурс. За кожну правильну відповідь (на не найпростіше запитання) вони повинні щось отримати, наприклад, звільнення від вечірнього миття посуду, улюблене частування або прогулянку в парку. Звісно ж, ви теж повинні прочитати ці книги.

4. Читайте разом з дітьми, навіть перш, ніж вони самі навчаться читати. Діти набагато охочіше читають, якщо ви читаєте разом з ними. Це підсилює позитивні відчуття від читання та є чудовим способом провести час разом. Щоб допомогти дітям мислити критично, ставте їм запитання у процесі читання. Нехай вони по черзі з вами беруть книгу в руки та прочитують свою сторінку вголос (якщо вони вже вміють читати). Можете запропонувати їм читати всі ті місця, де висловлюється певний герой, або читати за ролями. Якщо вони ще не вміють читати, просто покажіть картинку й запропонуйте розповісти про те, що відбувається з героями. Скоро вам буде важко відірвати дітей від цього заняття.

5. Складайте й записуйте історії разом з дітьми. Нехай дитина вибере тему, а потім по черзі пишіть з нею по кілька речень, доки не вийде невелике оповідання. Коли закінчите, попросіть дитину прочитати написану історію вголос. Якщо у вас кілька дітей, перетворіть таке заняття на гру або конкурс на найкращий сюжет, а потім нехай кожний прочитає вголос написану власноруч частину історії. Якщо діти писати ще не вміють, перший час їхні «авторські лінії» можете записувати ви. Такий підхід допоможе поповнити словниковий запас і зробить читання більш цікавим, тому що діти будуть брати участь у створенні того, що читають.

Кращий спосіб виховати любов до читання – прищепити її дітям у ранньому віці. Спробуйте застосувати хоча б кілька з цих порад, щоб зацікавити дитину читанням, і ви здивуєтесь, наскільки вся ваша сім'я стане більше читати.

Дітям варто прочитати такі книги:

Історії про Малюка та Карлсона А. Ліндгрен, «Синій птах» М. Матерлінка, «Золотий ключик або Пригоди Буратіно» О. Толстого, «Тореадори з Васюківки» та інші книжки В. Нестайка, «Пригоди Чіпполіно» Дж. Родарі, «Діти капітана Гранта» Жуля Верна, «Тарасові шляхи» О. Іваненко, «Пригоди Тома Соєра» Марка Твена, «Пригоди Гуллівера» Дж. Свіфта, казки братів Грімм, «Пригоди Мюнхгаузена» Р. Распе, «Чарівник Смарагдового міста» О. Волкова, казки Г. Х. Андерсена».

Рекомендований список книжок українських письменників для дітей та підлітків

Рекомендовані списки літератури для читання в 2-11 класах

Список творів з української літератури,які потрібні на ЗНО-2020

Цікаві факти про книги

Шановні читачі, пропонуємо вам «сміхотерапію» від майстрів українського гумору. Посміхайтеся та жартуйте! Недарма в народі кажуть, що сміх продовжує життя!
Українські письменники-гумористи




Мультфільми для молодших школярів, які потрібно переглянути під час канікул:

Корисні підказки. Сам удома. https://youtu.be/mDDzgKQ9e0U.

Уроки обережності – Вогонь (Тітоньки Сови) - https://youtu.be/5BgYFCBPZFo .

Уроки обережності - Гарячі предмети (Тітоньки Сови) - https://youtu.be/VTSYhQJ5448 .

Уроки обережності – Електрика (Тітоньки Сови) - https://youtu.be/kNMnyq2KpMs.

Уроки обережності – Побутові прилади (Тітоньки Сови) - https://youtu.be/0jDDm_sc2Ps.

Уроки обережності – Ліки (Тітоньки Сови) - https://youtu.be/Q6TN3AEC0gg.

Уроки обережності – Мікроби (Тітоньки Сови) – https://youtu.be/okUBpCUIdkI.

ПАМ’ЯТКА З БЕЗПЕЧНОЇ ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНИХ КАНІКУЛ

1. Пам’ятайте і виконуйте правила переходу вулиць і доріг.

2. Не грайтесь на тротуарі, біля доріг.

3. Дотримуйтесь правил посадки в трамвай, тролейбус, автобус.

4. На зупинці не стійте близько біля дороги.

5. Не беріть в руки вибухонебезпечні предмети, а у випадку їх виявлення, необхідно повідомити дорослих.

6. Не можна розпалювати вогнища і кидати в вогонь карбід, солярку, бензин тощо.

7. Не підходьте до ліній електромереж. Якщо провід обірваний, повідомте дорослих.

8. Не грайтесь біля залізничного полотна, не кладіть на рейки предмети, не кидайте нічого у вікна потягу.

9. Не лазьте по ярках і на будівельних майданчиках.

10. Обережно користуйтесь побутовими електричними приладами: телевізором, праскою, холодильником.

11. Не відходьте далеко від будинку і не впускайте в квартиру незнайомих людей у відсутності дорослих.

12. Не грайтеся з бродячими собаками і кішками. Мийте руки після ігор перед обідом.

13. У вільний час грайтесь у дворі на дитячому майданчику.

14. Дотримуйтесь відповідних правил поведінки в громадських місцях.

15. Не використовуй піротехнічні засоби - це небезпечно!

16. Не використовуй відкритий вогонь (свічки, бенгальські вогні тощо) у приміщеннях біля новорічної ялинки – це може призвести до пожежі!

17. Для прогулянки вдягайся зручно і тепло, щоб не застудитися.

МОЗ опублікувало мультфільми з рекомендаціями про коронавірус

https://youtu.be/2NOzH9dopyI

/Files/images/grv/IMG-b17d9d0bf73c7b0d2e14f3517cf62ae7-V.jpg/Files/images/grv/IMG-7e9493afd0ed32096c108cc3b0217a1d-V.jpg


10 способів порятунку від стресу

1.З'ясуйте, що саме вас тривожить і зачіпає за живе. Психоло­ги стверджують: проблема, витягнута з підсвідомості, — уже на­половину вирішена. Для цього зовсім необов'язково йти до пси-хоаналітика. Розкажіть про те, що вас турбує, близькій людині. Це особливий психологічний прийом: проаналізувавши свою про­блему вголос, ви доберетеся до кореня своїх проблем і знайдете вихід із ситуації.

2. Не видавайте себе за бідну ягничку. Перше, що рекомендують зробити психологи, коли в черговий раз захочеться розвинути з дріб'яз­кової проблеми маленьку трагедію, слід знайти людину, якій би жило­ся набагато гірше, і допомогти їй.

3. Сплануйте свій день. Учені помітили, що для людини, стан якої наближається до стресового, час прискорює свій біг. Тому вона відчу­ває непомірну завантаженість і нестачу часу. Упоратися з переванта­женнями елементарно: розпишіть свої дії, розподіливши за ступенем важливості, і виконуйте свій план.

4. Не згущуйте хмари. Люди, схильні до стресових реакцій, будь-яку проблему роздувають до масштабів всесвітньої катастрофи. На­справді жахливі обставини в нашому житті трапляються нечасто. Тому викиньте з голови надумані проблеми, а також ті, які ви не взмозі вирішити.

5. Навчіться керувати своїми емоціями. Наш мозок викидає гор­мони стресу на будь-які подразники, що загрожують нашому спокою. При цьому йому зовсім байдуже, реальні вони або вигадані. Вирватися зі стресового кола допоможе найпростіша йогівська вправа. Заплющте очі й подумки перенесіться на берег океану. Підніміть руки вгору і розведіть у сторони, уявляючи, як у них входить енергія. Складіть їх одна на іншу в ділянці пупка (ліва знизу). Цього цілком достатньо, щоб повноцінно відпочити, збагатити мозок киснем і зас­покоїтись.

6. Не забувайте хвалити себе щоразу, коли вам удається впора­тися із хвилюванням. Наприклад, купіть собі що-небудь у подару­нок. Причому робити це потрібно не стільки заради себе, скільки за­ради свого мозку. Ваша сіра речовина теж має потребу в подяці за відмінно виконану роботу.

7. Усміхайтеся, навіть якщо вам не сильно хочеться. Сміх пози­тивно впливає на імунну систему, активізуючи Т-лімфоцити крові. У відповідь на вашу усмішку організм продукуватиме бажані гормо­ни радості.

8.Робіть фізичні вправи не менше ЗО хвилин на день. Замість того, щоб відлежуватись у ліжку, бігайте. За твердженням лікарів, найантистресовіші види спорту — біг і спортивне ходіння. По-пер­ше, активні рухи не дають адреналіну нагромаджуватися, по-дру­ге, відволікають від негативних думок. Стежте за пульсом — його оптимальна частота для вас розраховується за такою формулою: 180 мінус ваш вік.

9.Використовуйте агресивну енергію в мирних цілях. Візьміть на озброєння японський спосіб боротьби зі стресами. Коли японець відчуває роздратування, він щосили б'є опудало свого шефа. А якщо у вас під рукою ляльки не виявилося, напишіть лайливий лист. І з усією кровожерливістю, на яку ви здатні, спаліть його, розірвіть у жмути... (Можете уявляти, начебто те саме робите з адресатом.) Психологи помітили, що ненормативна лексика разом з різкими жестами теж доб­ре виводить негативні емоції.

Вживайте вітамін Е. Він підвищує імунітет і стійкість до стресу. До речі, цей вітамін у натуральному вигляді міститься в картоплі, сої, кукурудзі, моркві, ожині і волоських горіхах.

Цікаве про стрес:

• Від стресів страждають не лише люди, а й тварини. Це з'ясували вчені, провівши експерименти над бджолами.


Мотиваційний мультфільм для дітей, який вчить іти до своєї мети до кінця

https://youtu.be/JiAC-8oQEQE

До чого призводять лінощі в навчанні: мультфільм, який варто показати кожній дитині:

https://youtu.be/jWKZJuE1RP0

5 чудових коротких мультфільмів, які вчать дітей робити добро:

https://youtu.be/Icx7hBWeULM

Пізнавальний мультфільм для дітей. "Треба завжди мити руки"

https://youtu.be/ZE4i69ncLkI

Цікаві завдання для розвитку дітей 6-7 років

https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-klas1/

Поради батькам щодо виховання дітей

https://childdevelop.com.ua/articles/upbring/

Повчальні короткометражні мультфільми для дітей

https://dytpsyholog.com/2015/04/27/короткометражні/

Цікаві ігри та заняття на дозвіллі

https://detkuaguru.ru/svoimi-rukami/

Чомучка! Відповіді на найрізноманітніші дитячі питання.

https://detkuaguru.ru/chomuchka/

Оригамі для дітей. Весняні метелики.

https://youtu.be/1rVf2_1zlWU

Оригамі для дітей. Квіти

https://youtu.be/5rhlFtdNICA

Дитячий портал "Пустунчик" - різноманітні вироби з кольорового паперу, пластиліну, природних матеріалів, підручних матеріалів, бісеру, ниток; уроки малювання

https://pustunchik.ua/ua/treasure/tools

Твоя творчість - сайт для всієї родини, різноманітні заняття для дітей молодшого шкільного віку: малювання, вишивання, літературна творчість, ігри, в’язання, майстерня умілих ручок...

http://library.kherson.ua/webbibl/tvoya_tvor.html

Веселі саморобки

https://www.youtube.com/channel/UConxh-8gaFD2SMY2wqBhM2w

http://soroka-vorona.info Сімейний інформаційно-розважальний проект ( сайт з різноманітними завданнями для дітей, літературою, творчими доробками, розвиваючими відео та енциклопедією для дітей)
https://електронна-енциклопедія.укр/ Всеукраїнська електронна енциклопедія
http://play-games.com.ua/ Ігри онлайн з мультяшними героями для відпочинку дітей
https://pustunchik.ua/ua інформаційно-розважальний портал, присвячений розвитку, навчанню та відпочинку дитини
http://kazki-svitu.org.ua/ “Кращі казки світу” – гарно проілюстрований сайт для дітей та їхніх батьків, який містить улюблені казки з усього світу українською мовою

Мультфільми для дітей віком 6-8 років. Освіта дитини XXI століття

https://www.youtube.com/playlist?list=PLshJpmmXcDiQ3y7upnxmObaeZmXf03bsz

Поради психолога для корисного дозвілля

Ліна Костенко – жива легенда сучасності!

Абетка скоромовок

Аплікації на весняну тематику

Ліплення. Весняні мотиви

Кiлькiсть переглядiв: 639

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.